Sosyal Sorumluluk

DARSA BOYA SAN. VE TİC. A.Ş. olarak çevre ve insan sağlığı açısından faaliyetlerimizin ve ürün sorumluluğunun sürekli gelişimini ve bu konulardaki yenilikleri takip etmekteyiz. Sağlık, güvenlik ve çevre standartlarının sürdürülmesi için çalışmalar yapmaktayız.

Her türlü üretim, tüketim faaliyetimizde, yasal uygunluk, sistemin düzgün çalışması prensiplerinin tüm çalışanlar tarafından anlaşılması, çevreye, insan sağlığı ve güvenliğine olan etkilerimizin ölçülüp bilinmesi, değerlendirilmesi, anlaşılır amaç ve hedefler konulması ve takip edilmesi, çevrenin, insan sağlığının, can ve mal güvenliğinin ve doğal kaynakların korunması esastır.

Tüm çalışanlarımıza çevre, sağlık, güvenlik ve sosyal sorumluluk eğitimleri verilmekte olup eğitim süreci ihtiyaçlara göre belirlenmekte, planlanmakta ve sürekli olarak devam ettirilmektedir. Tüm birimler sistemimizin kendi faaliyetleri ile ilgili parçaları hakkında ayrıntılı bilgiye sahiptir.

Firmamız kuruluş aşamasında yönetmeliklere uygun tüm gereklilikleri yerine getirmiş geçen zaman içinde gelişen yenilenen sistemlere dahil olmuştur.

Sosyal Sorumluluk kapsamında su bazlı, çevreye ve insan sağlığına duyarlı, çocuklarımıza zarar vermeyecek olan sağlıklı bir şekilde kullanılabilecek boyaları minik ambalajlar halinde okullarımıza temin etmekteyiz. Böylece çocuklarımızın eğitim ve gelişimine katkıda bulunmaya çalışmaktayız.